Podczas przeprowadzonego w grudniu kiermaszu bożonarodzeniowego
zebraliśmy 352, 50 zł.

Z zebranych pięniędzy opłaciliśmy przejazd autokarem na styczniowe przedstawienie teatralne
oraz zaprosiliśmy Wodzireja, który poprowadził nasz Bal Karnawałowy.
Dziękujemy!!!:)

Informujemy, że w czasie przerwy świątecznej Przedszkole będzie zamknięte.
Zapraszamy ponownie 2 stycznia 2018r.

Spotkanie wigilijne
 wraz
 z przedstawieniem jasełkowym odbędzie się 15 grudnia
o godzinie 12.00.

Nauczyciele, Wychowawcy

i Pracownicy Oświaty

Wielce Szanowni Państwo,

14 października, tradycyjnie, obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej – święto wszystkich nauczycieli, wychowawców i pracowników oświaty.

Dobry pedagog to osoba, która potrafi w przystępny sposób przekazać wiedzę.  Zawsze znajduje czas na rozmowę z uczniami i wyjaśnianie im wątpliwości, wysłuchanie ich trosk, problemów, czy przeżywanie z nimi radości. To zawód, wiążący się z ogromną odpowiedzialnością. Codzienną pracą i postawą wychowawcy kształtują charaktery swoich podopiecznych, a tym samym przygotowują ich na dorosłe, pełne wyzwań życie.

Drodzy Pedagodzy, pamiętajcie, że Uczniowie Was potrzebują nawet wtedy, gdy odrzucają pomocną dłoń, buntują się. Niekiedy nam, dorosłym, trudno odnaleźć się w gąszczu codziennych spraw; uczniowie tym bardziej potrzebują mądrych przewodników po świecie i zasadach nim rządzących. W akcie fundacyjnym Akademii Zamojskiej, kanclerz Jan Zamoyski napisał: „Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie”. To motto pojawia się bardzo często w debacie na temat szkolnictwa – jego trafności nie można podważyć. Jest wezwaniem do pracy, ale także przestrogą, że nasza przyszłość zależy od tego, w co wyposażymy młodych, zanim rozpoczną dorosłe życie.

Pamięć o Wielkich stwarza ogromną przestrzeń do dyskusji, w jaki sposób przenieść Ich idee oraz wartości na grunt współczesnego świata. Pozwala również na uświadomienie młodemu pokoleniu, w jak skomplikowanej rzeczywistości może znaleźć się człowiek, stając przed trudnymi wyborami. Dlatego zachęcam gorąco do aktywnego udziału w obchodach Roku Ireny Sendlerowej, jakim Sejm, na wniosek Rzecznika Praw Dziecka, ustanowił rok 2018, oraz do podjęcia projektów edukacyjnych, upamiętniających tę wyjątkowo odważną i niezwykłą postać.

Przed Wami niełatwy rok szkolny – rok wielu zmian. Będzie wymagał jeszcze bardziej wytężonej pracy, większego wysiłku i uwagi, aby dzieci jak najmniej odczuły skutki zamieszania przy ich wprowadzaniu. Wierzę jednak, że wspólnymi siłami staniemy na wysokości zadania.

Życzę Państwu wiele satysfakcji z pracy z dziećmi oraz tego, abyście ze swoimi uczniami tworzyli zgrany zespół, oparty na wzajemnym szacunku.

Z wyrazami największego szacunku
Marek Michalak

DRODZY RODZICE

Zapraszamy na pierwsze organizacyjne zebranie, które odbędzie się 11 września,
 w poniedziałek o godzinie 16.

Rok przedszkolny zaczynamy 4 września 2017r.  Przypominamy, że dzieci można przyprowadzać od godziny 7:30.

W pierwszych dniach potrzebne dzieciom będą:

• obuwie zmienne
  • zapasowy komplet ubrań
  • ulubiona przytulanka/ zabawka
  • pozytywne nastawienie :)

Dodatkowo prosimy o przyniesienie teczek i fartuszków do prac plastycznych.

Do zobaczenia!

Kwiecień 2018